Committee attendance

Council, 5 meetings
Member Attendances
Councillor Stephen Mulliner 5
Councillor Jenny Else 4
Councillor Maxine Gale 5
Councillor Brian Adams 3
Councillor Robert Knowles 4
Councillor Carole Cockburn 5
Councillor Patricia Ellis 5
Councillor Mary Foryszewski 5
Councillor Michael Goodridge MBE 5
Councillor Peter Isherwood 4
Councillor Peter Martin 4
Councillor Julia Potts 3
Councillor John Ward 5
Councillor Kevin Deanus 4
Councillor Richard Seaborne 4
Councillor John Gray 5
Councillor David Else 4
Councillor Val Henry 3
Councillor Andy MacLeod 5
Councillor Kika Mirylees 5
Councillor Anna James 4
Councillor Jerry Hyman 5
Councillor Liz Townsend 4
Councillor Richard Cole 2
Councillor Steve Cosser 5
Councillor Penny Rivers 3
Councillor John Robini 4
Councillor Paul Follows 5
Councillor Simon Dear 2
Councillor David Beaman 5
Councillor George Hesse 2
Councillor Ruth Reed 4
Councillor Paul Rivers 5
Councillor Jacquie Keen 3
Councillor Peter Nicholson 5
Councillor Jerome Davidson 5
Councillor Anne-Marie Rosoman 4
Councillor Steve Williams 5
Councillor Trevor Sadler 5
Councillor Michaela Martin 4
Councillor Chris Howard 4
Councillor Brian Edmonds 2
Councillor Jan Floyd-Douglass 3
Councillor Mark Merryweather 4
Councillor Martin D'Arcy 5
Councillor Nick Palmer 5
Councillor Joan Heagin 3
Councillor John Neale 5
Councillor Daniel Hunt 5
Councillor Roger Blishen 4
Councillor Sally Dickson 5
Councillor Peter Clark 5
Councillor Penny Marriott 3
Councillor Michaela Wicks 4
Councillor Peter Marriott 3
Councillor George Wilson 2
Councillor Christine Baker 5
EASTERN Planning, 6 meetings
Member Attendances
Councillor Maxine Gale 5
Councillor Patricia Ellis 6
Vacancy 0
Councillor Mary Foryszewski 1
Councillor Michael Goodridge MBE 5
Councillor Kevin Deanus 5
Councillor Richard Seaborne 2
Councillor John Gray 5
Councillor David Else 4
Councillor Val Henry 2
Councillor Liz Townsend 6
Councillor Richard Cole 1
Councillor Steve Cosser 5
Councillor Paul Follows 2
Councillor Ruth Reed 6
Councillor Paul Rivers 6
Councillor Steve Williams 1
Councillor Trevor Sadler 5
Councillor Chris Howard 1
Councillor Martin D'Arcy 5
Councillor Nick Palmer 1
Councillor Joan Heagin 4
Councillor George Wilson 5
Councillor Christine Baker 2
Licensing (General Purposes) Sub-Committee, 2 meetings
Member Attendances
Councillor Robert Knowles 2
Councillor Michael Goodridge MBE 2
Councillor Peter Isherwood 0
Councillor Ruth Reed 2
Councillor Jacquie Keen 1
Councillor Jerome Davidson 1
Councillor Martin D'Arcy 2
Licensing and Regulatory Committee, 2 meetings
Member Attendances
Councillor Robert Knowles 1
Councillor Patricia Ellis 1
Councillor Michael Goodridge MBE 1
Councillor Peter Isherwood 0
Councillor John Ward 1
Councillor Anna James 1
Councillor Jerry Hyman 1
Councillor Steve Cosser 1
Councillor Ruth Reed 1
Councillor Jacquie Keen 1
Councillor Jerome Davidson 1
Councillor Michaela Martin 0
Councillor Martin D'Arcy 1
Councillor Roger Blishen 1
Licensing Sub-Committee B, 1 meeting
Member Attendances
Councillor Robert Knowles 1
Councillor Michael Goodridge MBE 0
Councillor Ruth Reed 1
Councillor Roger Blishen 1
Overview & Scrutiny Committee - Housing, 2 meetings
Member Attendances
Councillor Patricia Ellis 2
Vacancy 0
Councillor Michael Goodridge MBE 2
Councillor Richard Seaborne 2
Councillor David Else 2
Councillor Jerry Hyman 1
Councillor Jacquie Keen 2
Councillor Michaela Wicks 1
Councillor Peter Marriott 0
Councillor Christine Baker 2